Czy wiesz że…

Do 100% dofinansowania na Studia Podyplomowe Trener Personalny dla os. bezrobotnych, poszukujących pracy i pracujących

Jeśli wiążesz swoją przyszłość ze sportem i chcesz szkolić się w tym zakresie – skorzystaj z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy. Wciąż istnieje możliwość składania wniosków o sfinansowanie studiów podyplomowych. Nasz zespół pomaga wypełnić wniosek o sfinansowanie Studiów Podyplomowych Trener Personalny.

Prócz finansowania studiów, każdy słuchać skierowany na doszkalanie otrzymuje 20% kwoty zasiłku dla os. bezrobotnych – jako stypendium.

Kto może skorzystać? Osoba pracująca, osoba bezrobotna zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy i osoba poszukująca pracy.

Załączamy niżej niezbędne dokumenty i zapraszamy do kontaktu! Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości!

Zasady_finansowania_studiow_pod._03.2015

Wniosek-szkolenia-_studia.podypl-06.2014

wniosek-studia_podyplomowe_poszukujacy-09.2015

tel. 691 660 303

lub poprzez formularz REKRUTACJA ON-LINE


 

Jak zostać trenerem personalnym (czyli jak znaleźć pracę)?

gym-595597_1920Rynek Fitness jest bardzo chłonny. Klubów fitness przybywa lawinowo, a klienci coraz częściej decydują się na usługi trenerów personalnych. Czy to oznacza, że łatwo dostać pracę? Jeśli jesteś dobry – oczywiście! Niestety na rynku jest mnóstwo osób, które ukończyły jedynie podstawowy kurs i prezentują przeciętną wiedzę. Z takim zapleczem dostaniesz prace instruktora fitness ale nie trenera personalnego.

Rozmowa kwalifikacyjna z potencjalnym pracodawcą jest pierwszym krokiem do otrzymania pracy w fitness klubie. Temat rzeka i nadaje się na oddzielny wpis. Wskaże Ci pokrótce na co może zwrócić uwagę twój pracodawca. Umiejętności komunikacji, otwartość – bardzo ważna rzecz i decyduje o pierwszym wrażeniu. Kwestie merytoryczne – trudne je zweryfikować podczas rozmowy, więc jest szansa, że zostaniesz zaproszony na dzień próbny. Jednakże możesz się spodziewać pytań specjalistycznych weryfikujących twoją wiedzę z zakresu podstawowych metod treningowych, odżywiania czy suplementacji. Twoja opinia o treningach, metodach, trendach w świecie fitness – nikt nie lubi nijakich ludzi. Warto mieć wyrobioną opinie co działa, jest dobre, czy modne. Dopełnieniem tego będzie twoja pasja do sportu i aktywności fizycznej. Prawdziwa pasja poparta własnymi doświadczeniami, a nie puste słowa.

Jeśli jesteś początkujący polecam Ci podjęcie pracy w małej wielkości klubie. Najprawdopodobniej na początku będziesz pracował jako instruktor dyżurny. Kluby takiej wielkości zazwyczaj nie mają wypracowanego procesu pozyskiwania klientów na treningi personalne. Wszystko w twoich rękach. Będziesz miał dużo okazji do kontaktu z ludźmi, jednak z drugiej strony najprawdopodobniej nie będziesz miał presji do tego ze strony klubu. Tylko dzięki swojej operatywności pozyskasz klientów. Z takim bagażem doświadczeń warto iść do większej siłowni sieciowej. Oferują one duże możliwości uczenia się i rozszerzania warsztatu trenerskiego. Organizacja procesu sprzedaży treningów personalnych jest już na zupełnie innym, bardziej wymagającym od trenera, poziomie. Cały czas równocześnie można otworzyć własną stronę www, Fanpage na Facebooku, kanał YouTube, udzielać się na forach dyskusyjnych i w ten sposób promować siebie. Konkurencja w internecie jednak jest duża i bez dużych nakładów finansowych i pracy znikniesz w zalewie innych trenerów. Klub macierzysty i pozyskiwanie w nim klientów poprzez nieustanny kontakt osobisty powinno być dla Ciebie priorytetem na początku. Praca jako freelancer, na obecnym rynku, jest w mojej opinii, możliwa dopiero po 2 – 3 latach obecności na rynku jako trener i pracy w konkretnych fitness klubach. Dopiero po takim czasie jesteś wstanie zdobyć odpowiedni warsztat pozwalający samodzielnie pracować i pozyskiwać klientów.

Więcej na: http://sekretytrenera.pl

O studiach w pigułce i prezent dla sportowców i dietetyków – 10% od ceny studiów!
Zapisz się na studia!(2)

Nie zwlekaj! Miejsc jest coraz mniej!


 


 

Kalorie w święta – ile zjemy w Wigilię i Boże Narodzenie?

Święta Bożego Narodzenia to rodzinne przyjęcia i setki nadprogramowych kalorii. Te kilka dni zapomnienia mogą być przyczyną nie tylko wzrostu wagi, ale również niestrawności i kłopotów z żołądkiem. Jedz bożonarodzeniowe przysmaki tak, żeby sobie nie zaszkodzić.

Wigilia1Boże Nswieta-wyliczenia1arodzenie to czas rodzinnych spotkań przy suto zastawionym stole. W te dni królują tradycyjne, ciężkostrawne, kaloryczne dania. Raz w roku można pozwolić sobie na trochę więcej, jednak nawet wówczas dieta powinna być w pełni racjonalna i bogata we wszystkie składniki odżywcze. Od ciebie zależy, czy poddasz się świątecznemu obżarstwu, czy będziesz bez wyrzutów sumienia delektować się różnorodnymi potrawami, które raz w roku pojawiają się na twoim stole. Umiar i rozwaga mogą zabezpieczyć świąteczne łasuchy przed problemami gastrycznymi.


Gdzie może pracować prywatny trener?

gym-595597_1920

-na siłowni, w prywatnych klubach fitness;

-w lokalnym leisure centre;

-w klubach dla dzieci;

-w szkole, prowadzić zajęcia wychowania fizycznego;

-prywatnie z klientem w jego domu, w parku;

-w resortach wypoczynkowych, w hotelach;

Jakim trenerem mogę zostać?

Prywatny trener posiada wiedzę z najróżnorodniejszych dziedzin, od fitnessu po pilates, zajmuje się kompleksową obsługą indywidualnego klienta od określenia celów treningu i diety, po pracę nad motywacją.

Instruktor na siłowni: nie zajmuje się klientem tak kompleksowo jak prywatny trener, koncentruje się na obsłudze klientów na siłowni, asystuje im przy ćwiczeniach na urządzeniach, pokazuje im jak mają być wykonywane w najbardziej efektywny sposób, dba o stan wyposażenia siłowni.

Instruktor aerobiku: prowadzi zajęcia aerobiku zazwyczaj na siłowni albo w klubach.

Instruktor pilatesu: prowadzi zajęcia pilatesu.

Life coach; jest kimś pośrednim między psychologiem a prywatnym trenerem. Taki trener nie zajmuje się wyłącznie aktywnością fizyczną klienta, ale także jego stanem psychicznym. Poza poprawą kondycji fizycznej, life coach pomaga zmienić życie zawodowe lub prywatne, pomagając określić obszary, w których zmiany powinny nastąpić i najbardziej efektywne sposoby osiągnięcia wyznaczonych celów.

Czytaj więcej na: http://londynek.net


Akademia trenera, kurs on-line czy profesjonalne Studia Podyplomowe w Szczecinie?

001-060-1Obecnie na rynku szkoleniowym wyróżnia się trzy główne sposoby szkolenia przyszłych Trenerów Personalnych. Na szczecińskim rynku najpopularniejsze są krótkie szkolenia weekendowe, kursy on-line oraz Studia Podyplomowe. Oferta jest szeroka, kierowana do wszystkich – przede wszystkim do osób początkujących, bez wykształcenia. Tym charakteryzują się krótkie szkolenia weekendowe oraz kursy on-line. Ale, czy po takim kursie Trener Personalny zdobędzie szereg umiejętności, aby właściwie motywować swoich przyszłych klientów? Czy posiada niezbędne kwalifikację i wiedzę, jak bezpiecznie ćwiczyć i wspomagać trening?

Bezsprzecznie najlepszym rozwiązaniem w zdobywaniu odpowiednich umiejętności oraz kwalifikacji poświadczonych dyplomem MEN – są Studia Podyplomowe Trener Personalny. W Szczecinie istnieje niewiele takich kierunków. Nasz, realizowany przez Wyższą Szkołę Humanistyczną Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie (WSHTWP),charakteryzuje się kompleksowym podejściem w szkoleniu przyszłych Trenerów Personalnych. Podobnie jak w Akademii Trenera – są bloki zajęć prowadzonych tylko na siłowni przez specjalistów. Tak samo, jak w przypadku kursów on-line – wprowadzany jest e-learning wspomagany przez wykładowców. Dodatkowo bloki wykładów są tak skonstruowane, że wypełniają zagadnieniami teoretycznymi zajęcia praktyczne. To jedyne Studia Podyplomowe Trenera Personalnego w województwie zachodniopomorskim, które łączą wszystkie najpopularniejsze typy szkolenia Trenerów Personalnych, a przy tym ich ukończenie daje odpowiednie kwalifikacje. Studia Trener Personalny w Szczecinie, organizowane przez WSH TWP kończą się uzyskaniem certyfikatu MEN uprawniającego do wykonywania zawodu.

Czytaj więcej o studiach: http://trenerszczecin.pl/siatka godzin

Na zdjęciu Marek Stefański – jeden z ekspertów na studiach podyplomowych Trener Personalny w Szczecinie


 

Po co komu trener?

Zima to zazwyczaj idealny okres na początek „wzięcia się” za siebie. Zwłaszcza w połączeniu z postanowieniem noworocznym. Do lata jeszcze kilka miesięcy, więc można zgubić dodatkowe kilogramy lub wyrzeźbić się tu i ówdzie. Problem w tym, że nie wszyscy zdają sobie sprawę jak dużą rolę ogrywa tu dobrze dobrana dieta czy trening. Nie wystarczy przerzucać setek kilogramów czy biegać po kilkadziesiąt minut każdego wieczoru.

man-641691_960_720W założeniu mają pomagać w tym personalni trenerzy. Prawdą jest jednak, że na nich mogą i chcą pozwolić sobie nieliczni. Inni posiłkują się rozpiskami znalezionymi w internecie, co może być, ale nie zawsze jest pomocne. – W naszym kraju trener personalny to jeszcze dość egzotyczny zawód, ludziom brak właściwego podejścia. Jak boli nas ząb idziemy do dentysty, jak pęknie nam rura naprawia ją hydraulik, więc jak chcemy naprawić ciało, czemu nie zgłaszamy się do trenera? – mówi Przemek Kozak znany jako „koniu151”, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych e-trenerów w środowisku.

Czytaj więcej na: www.natemat.pl

 


Więcej Polaków uprawia sport!

Co piąty Polak jeździ na rowerze (22%) lub biega (19%). Mniej więcej co dziesiątemu zdarza się pływać (10%), uprawiać fitness/aerobik (9%) lub nordic walking (8%). Znacznie mniej popularne wśród Polaków aktywności to turystyka piesza (6%), piłka nożna (4%), ćwiczenia na siłowni (4%), narciarstwo (3%) czy taniec(2%).

iqs-sportowcy-kanapowcy-infografikaUprawianie sportu ściśle skorelowane jest z wykształceniem i miejscem zamieszkania. Regularną aktywność deklarują znacznie częściej osoby z wykształceniem średnim i wyższym oraz mieszkańcy największych miast.

Bieganie to przede wszystkim sport osób młodych. Systematyczną aktywność w tym obszarze deklarują częściej osoby w wieku do 39 lat. Regularnie biega jedynie co dziesiąty badany powyżej 55. roku życia.

Osoby najstarsze najczęściej wybierają rower, a co piąta osoba w tym wieku deklaruje również regularną turystykę pieszą.

„Kanapowcy”, czyli osoby, które nie podejmują regularnej aktywności fizycznej (34% badanych), jako główny powód takiego stanu rzeczy wymieniają brak czasu (12%). Problem ten częściej wskazują kobiety w średnim wieku. Kolejny powód to względy zdrowotne (10%), co częściej jest problemem ludzi starszych, powyżej 55. roku życia.

Ponadto „kanapowcy” są ostrożni w deklaracjach: co drugi z nich (17% wszystkich Polaków) twierdzi, że nie zamierza nic zmieniać w swoim życiu pod względem stopnia aktywności fizycznej. Podobna grupa spróbuje podjąć wyzwanie (14% wszystkich Polaków).

źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/


 

Dlaczego Trener Personalny to zawód przyszłości?

Rynek trenerów personalnych w Polsce dynamicznie się rozwija. Jest rynkiem stosunkowo młodym, dlatego dużo w nim miejsca dla nowych, charyzmatycznych osobowości. Czy warto inwestować w szkolenia, by zdobyć wiedzę z tego zakresu? Jakie możliwości daje praca z indywidualnym klientem? Kim tak naprawdę jest i czym zajmuje się trener personalny?

team-771474_1920

Trener personalny to instruktor, który pracuje indywidualnie z klientem, dobiera trening i dietę do potrzeb, możliwości, a często także ograniczeń swojego podopiecznego. Prowadzi, pomaga, kontroluje i edukuje w drodze do uzyskania pożądanej sprawności. W sposób jak najbardziej efektywny stara się uzyskać, utrzymać bądź wypracować ze swoim podopiecznym kondycję i sprawność. Praca trenera personalnego często wymaga ścisłej kooperacji z lekarzem, bo z treningów indywidualnych chętnie korzystają rekonwalescenci, czy osoby o konkretnych wskazaniach medycznych. Już dawno trening face to face przestał być towarem dla wybranych – VIP-ów, celebrytów czy gwiazd. Dzisiaj swoje indywidualne zmagania z trenerem chętnie odbywają osoby świadome swoich potrzeb, chcące szybko i skutecznie zrealizować konkretny plan. Dużą grupę potencjalnych klientów stanowią ludzie robiący błyskotliwe kariery z małym zapasem czasu dla siebie, ale za to dużymi wymaganiami w stosunku do własnego wizerunku. Sporo jest też kobiet, prowadzących dom, z małymi dziećmi, które chcą „w końcu coś ze sobą zrobić”, wrócić do sprawności, a ich czas jest niezwykle ograniczony. Coraz więcej treningów personalnych odbywanych jest z osobami, które przychodzą ze swoistą „receptą” od lekarza – proszę zrzucić parę kilogramów, dla zdrowia…

Czytaj więcej w artykule Agnieszki Czajkowskiej – Leciejewskiej na www.fit.pl


Zawód trenera – musicie to wiedzieć!

Trener personalny (trener osobisty) jest osobą, która pomaga ludziom w osiągnięciu pożądanej kondycji fizycznej i sylwetki. W tym celu indywidualnie dopasowuje program ćwiczeń oraz dobiera odpowiednią dietę dla swojego klienta uwzględniając jego warunki fizyczne, stan zdrowia oraz charakter. Aby dobrze wykonywać swoją pracę trener musi posiadać rozległą wiedzę praktyczną i teoretyczną na temat zdrowia i budowy ludzkiego ciała.

fitness-719539_1920W Polsce trenerzy personalni pojawili się stosunkowo niedawno i ma to związek ze wzrostem stopy życiowej Polaków oraz zmianą stylu życia społeczeństwa, w którym coraz większy nacisk kładzie się na dobrą kondycję, zdrowy tryb życia i atrakcyjny wygląd. Zawód ten cieszy się niezmiennie rosnącym powodzeniem, będąc atrakcyjną alternatywą dla osób chcących związać swoje życie zawodowe ze sportem i propagowaniem zdrowego trybu życia. Coraz większa liczba trenerów świadczy o popycie na tego typu usługi. W Polsce zawodowo tę profesję wykonuje zaledwie kilkaset osób, ale w Zachodniej Europie i USA gdzie tradycja zawodu sięga kilkudziesięciu lat jeden trener przypada na 100 mieszkańców.

Trenerzy osobiści mogą prowadzić własną działalność  gospodarczą lub być zatrudnieni w klubach fitness i siłowniach pomagając w ramach indywidualnych zajęć ich klientom. Miejsce pracy jest uzależnione od rodzaju uprawianego sportu. Może być to sala gimnastyczna, basen, siłownia, park, a także dom klienta. Trenerzy najczęściej posiadają konkretną dziedzinę, w której się specjalizują np. kulturystykę czy fitness.

Praca trenera osobistego rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu dzięki któremu poznaje on charakter, stan zdrowia, kondycję oraz nawyki swojego klienta. Na jego podstawie opracowywany jest szczegółowy program ćwiczeń i odpowiednia dieta. Jest to też ważne źródło wiedzy dla trenera w jaki sposób skutecznie motywować klienta do ćwiczeń i utrzymywania diety, tak aby utrwalić w nim nawyki związane z dietą i odpowiednim odżywianiem się. Istotną cechą charakteru w tym zawodzie jest komunikatywność, a łatwość w nawiązywaniu kontaktów pomaga zdobyć zaufanie podopiecznych. Przy tym jednak należy zachować profesjonalizm, który jest niezbędny do uzyskania właściwych efektów.

Biorąc pod uwagę potrzeby klienta i cel jaki chce on osiągnąć ustala się częstotliwość i charakter spotkań. Podczas nich trener demonstruje właściwą technikę ćwiczeń, motywuje klienta i dba o jego bezpieczeństwo. Plan poszczególnych zajęć musi być szczegółowo opracowany tak aby jak najpełniej wykorzystać przeznaczony na nie czas, pamiętając o rozgrzewce i ćwiczeniach wyciszających na koniec. Indywidualny charakter spotkań ma kluczowe znaczenie dla efektów treningu, które są o wiele lepsze niż w przypadku zajęć grupowych nie tylko dzięki silniejszej motywacji, ale również dlatego, że trener osobisty pełni rolę strażnika kondycji fizycznej i wagi.

Jakie zarobki?

Zarobki trenera personalnego są uzależnione od ilości godzin i efektów jakie daje jego praca. Początkujący trener, który dopiero zdobywa klientów i „wyrabia” sobie nazwisko nie zarabia dużo. Stawka za godzinę ćwiczeń wynosi od 50 do 150 zł, a zarobki są uzależnione od ilości godzin i rzadko przekraczają 2tys. zł. Zależnie od jego skuteczności z czasem rosną one do okołu 3-4tys.zł brutto. Najlepsi trenerzy w Polsce pracujący z gwiazdami i bardzo zamożnymi osobami zarabiają około 20 tys. zł miesięcznie

źródło: http://www.zawodowe.com/


Trener Personalny Szczecin czy wiesz żeJednym z ciekawszych przedmiotów na Studiach Podyplomowych dla Trenerów Personalnych jest blok zatytułowany Nowoczesne systemy wspomagania treningu i analizy postępu.

To właśnie podczas 9 godzin zajęć dowiecie się, co jeszcze wspomaga trening i analizuje postępy.

Nasi specjaliści opowiedzą nie tylko o Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka.

Więcej o nowoczesnym ośrodku w artykule Kuriera Szczecińskiego.

 

 

 

 


001-060-1Nasz wykładowca, Marek Stefański wystąpił na okładce magazynu „Kif”.

Samo wydanie bardzo ciekawe, traktujące także o zdrowiu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Pozycjonowanie dzięki: Darmowy katalog SEO